Dan Oružanih snaga Republike Hrvatske i Hrvatske kopnene vojske obilježen je u nedjelju, 19. svibnja u Lepoglavi prigodnim programom kojeg su organizirali Grad Lepoglava i Udruga branitelji Hrvatske Lepoglava.
Svečanosti obilježavanja uz gradonačelnika Lepoglave Marijana Škvarića pridružili su se državni tajnik brigadni general Zlatko Jakop, ujedno i izaslanik potpredsjednika Vlade Republike Hrvatske i ministra obrane Ivana Anušića, župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, načelnik Glavnog stožera Oružanih snaga RH, general pukovnik Tihomir Kundid, voditeljica Područnog odjela Varaždin Snježana Hunjet, ujedno i izaslanica potpredsjednica Vlade i ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda, načelnik Općine Pušća Filip Bernardić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Lepoglave Robert Dukarić, ratni gradonačelnik Varaždina general Stjepan Adanić, načelnik PU međimurske Ivan Sokač te brojni članovi braniteljskih udruga.

– Naši branitelji stali su na branik naše domovine i svojim životima omogućili da danas možemo obilježavati Dan oružanih snaga kada se prisjećamo hrabrosti i snage koju su imali kada je najviše trebalo. Zahvaljujući svojoj hrabrosti, odanosti i srcima ispunjenima ljubavlju prema Hrvatskoj, hrvatski su branitelji ostvarili pobjedu zahvaljujući kojoj danas imamo slobodnu Hrvatsku i njihova žrtva se nikada ne smije zaboraviti – rekao je gradonačelnik Marijan Škvarić.
Program je nastavljen tribinom “Varaždinski kraj u Domovinskom ratu”. Posjetitelji su razgledali izložbe fotografija i vojne opreme, a predstavljen im je i rad braniteljskih udruga, kao i mogućnosti školovanja i rada u Oružanim snagama Republike Hrvatske.
Svečanost je završena druženjem sudionika uz nastup Tamburaškog sastava Biseri.